(096)-343-11-12

(066)-343-11-12

КАТАЛОГ

УКР

РУС

(096)-343-11-12

(066)-343-11-12

КАТАЛОГ

УКР

РУС
Накриття каркасного басейну тентом на зиму

Як законсервувати каркасний басейн на зиму?

Головна  /  Корисна інформація  /  Як законсервувати каркасний басейн на зиму?

Як законсервувати каркасний басейн на зиму?

Грамотне зберігання каркасного басейну після закінчення літнього сезону – актуальне питання для всіх без винятку власників таких об'єктів для водного відпочинку. Суть дилеми зводиться до того: чи можна уникнути трудомісткого та тривалого за часом процесу розбору конструкції та перенесення її елементів в підходяще для зберігання місце, або ж без цього не обійтися?

Слід знати, що порушення зазначених в інструкції правил по зберіганню та експлуатації каркасного басейну може привести до найсумніших наслідків: появі бактерій, дефектів або порушення цілісності еластичного покриття, що унеможливить його подальше використання.

Хоча каркасні конструкції й відрізняються компактністю, повністю їх розібрати, а перед початком наступного купального сезону зібрати і провести всі необхідні підключення, не є простим і швидким процесом.

Набагато більш зручний спосіб, здатний виступити гідною альтернативою вищезазначеного, – консервація басейну (коли мова йде про всесезонні моделі). Вона є не дуже складною процедурою, яка не потребує будь-яких серйозних вкладень, на виконання якої, до того ж, не потрібно багато часу.

Переваги консервації басейну на зимовий період очевидні: можливість зберегти цілісність обладнання без серйозних фінансових вкладень та в стислі терміни, і таке ж оперативне повернення водного резервуара в робочий стан до початку наступного купального сезону.

У чому полягає підготовка басейну до консервації на зиму?

Запорукою того, що чаша та всі інші конструктивні елементи каркасного басейну безперебійно прослужать довгий час, і при цьому не будуть обтяжувати власника зайвими клопотами, виступає грамотна підготовка конструкції до консервації:

  • Перший етап – злив всієї води, а також ретельне очищення всіх внутрішніх поверхонь чаші. Щоб уникнути ризику отримання пошкодження плівки, рекомендується використовувати м'які губки та делікатні, що не містять лужні сполуки, миючі засоби.
  • Другий етап – набір чистої води (рівень – трохи нижче форсунок) з розчиненим у ній спеціальним розчином, завдання якого полягає в перешкоджанні появи живих організмів при зниженні температур до мінусових значень. Тривалість процесу фільтрації води з консервуючими препаратами становить кілька годин. Щоб уникнути ризику деформації чаші або появи на ній тріщин рекомендується використовувати компенсатори, які візьмуть "удар" на себе. У їх якості можуть виступати пластикові пляшки, частково наповнені піском або галькою, або пінопласт з вантажем. Компенсатори рівномірно розподіляють по всьому басейну.
  • Третій етап включає в себе демонтаж фільтра, його промивання і ретельне просушування. Всі деталі обладнання (шланги, фільтри та інше) необхідно повністю висушити та надійно запакувати для подальшого зберігання. Всі наявні відкриті отвори повинні бути закриті спеціальними заглушками з обох сторін (вони поставляються в наборі).
  • Завершальний етап консервації передбачає укриття всієї площі каркасного басейну тентом.

Тент для каркасного басейну

До тенту, який використовується в якості укривного матеріалу для каркасного басейну, висувається ряд вимог. Перш за все, він повинен бути щільним та міцним, щоб могти витримати навантаження у вигляді сніжних опадів. Оскільки тент також захищає резервуар від проникнення в нього великих фракцій сміття та від впливу сонця, яке викликає цвітіння води, то його доцільно використовувати протягом усього року, а не тільки взимку.

За умови, що при консервації каркасного басейну тент буде покладений таким чином, щоб його середня частина вільно провисла і занурювалася в воду, яка пройшла обробку спеціальними антибактеріальними складами, то з настанням весняного сезону вода після танення льоду буде абсолютно чистою і прозорою.

Оптимальне місце зберігання каркасного басейну в зимовий період

Габаритні вироби, які транспортувати досить проблематично, більш доцільно консервувати, точно дотримуючись рекомендацій щодо проведення процедури та використовуючи для цього якісний тент. Грамотне виконання консервації гарантує захист каркасного басейну від всіх негативних факторів навколишнього середовища.

Оптимальним місцем для зимового зберігання всієї конструкції або її окремих пластикових елементів виступає житлове або нежитлове приміщення, в якому температура повітря не опускається нижче нуля градусів.

Власникам морозостійких моделей каркасних басейнів, незалежно від того, піддаються вони демонтажу чи ні, не доведеться турбуватися про пошук оптимального місця для їх зберігання. Такі резервуари цілком достатньо буде законсервувати, дотримуючись певних правил.

Консервація каркасного басейну на зиму: покрокова інструкція

Процедура проводиться поетапно відповідно до наступного алгоритму:

  1. Знеструмлення обладнання фільтрації, освітлення та інших, щоб уникнути удару струмом, та демонтаж всього знімного обладнання.
  2. Повний злив води, ретельне очищення внутрішніх поверхонь каркаса водойми від забруднень.
  3. Очищення пластикових деталей від відкладень мулу за допомогою щітки підвищеної жорсткості з ворсом з поліетилену, яка допоможе уникнути пошкодженню внутрішньої сторони чаші та появи на плівці подряпин.
  4. Розбір конструкції на складові, ретельне просушування кожного елемента.
  5. Всі частини басейну потрібно упаковувати в захисну плівку, що допоможе уникнути пошкодженню каркаса та спростить транспортування обладнання до місця його зберігання.

Зберігання морозостійких виробів

На сучасному ринку представлено ряд моделей каркасних басейнів, розібрати які досить важко або їх демонтаж і подальше установлення є занадто трудомістким і тривалим за часом процесом. Для виробів такого типу рекомендується застосовувати нижче описану методику консервації на зиму. Всі дії слід виконувати до настання заморозків, в суху погоду при плюсовій температурі повітря:

  1. Ретельно очистити вбудований у виріб автоматичний хлоратор.
  2. За умови, якщо це передбачено функціоналом, необхідно провести запуск промивання системи в режимі циркуляції тривалістю в 20-30 хвилин.
  3. Злити всю воду, а потім, озброївшись губками і щітками, позбутися від будь-яких забруднень, що знаходяться безпосередньо в середині та зовні резервуара, й на всіх його складових.
  4. В кожному елементі, який підлягає наступному демонтажу, злити воду та ретельно його просушити.
  5. Ізолювати електричну проводку, зняти світильники та екрани, поставити герметичні заглушки в місцях установки електронних пристроїв.
  6. Наповнити водою басейн до рівня, приблизно на 10-12 сантиметрів нижче бічних форсунок, і розвести в ній консервуючі добавки в пропорції, зазначеної виробником.
  7. Встановити компенсатори, чиє завдання полягає в прийнятті на себе «удару», внаслідок зміни об'єму замерзлої води. Завдяки наявності компенсаторів, деформуватися будуть саме вони, при цьому чаша буде захищена від пошкоджень та появи на її поверхні тріщин.
  8. Фінальний штрих – укриття всієї поверхні басейну тентом. Слід віддати перевагу такому виробу, матеріал виготовлення якого здатний витримати значні перепади температур і навантаження у вигляді сніжних мас. З приходом весни необхідно дати льоду час самостійно відтанути, після чого басейн буде готовий до подальшої експлуатації.

Провести консервацію морозостійкого басейну цілком реально за 2-3 дня.

Про що варто пам'ятати?

Якщо своєчасно не подбати про оптимальний варіант зберігання басейну в холодну пору року, то мінусова температура з великою часткою ймовірності призведе до його руйнування.

Консервація каркасного басейну – ефективне та перевірене часом рішення для збереження цілісності резервуара.

Рекомендований час для початку проведення підготовчих робіт – суха осінь і температура повітря вище +10˚С.

Після закінчення заморозків важливо дати льоду самостійно відтанути. Застосовувати фізичну силу для його швидкого танення строго заборонено, так як це може призвести до пошкодження плівки ПВХ або іншого покриття, і порушення цілісності самої конструкції.

Відповіді на часті запитання:

Чи можна не прибирати на зиму каркасний басейн?

Так, коли мова йде про морозостійкі моделі. Відмінна альтернатива трудомісткого і витратного за часом демонтажу конструкції – консервація каркасного басейну. Даний спосіб дуже популярний для великогабаритних виробів, що не підлягають розкладанню, і тих, чий демонтаж і подальша збірка є складною і тривалою процедурою. Дотримання інструкції з консервації басейну дозволяє провести всі необхідні дії за один день, і забезпечити повне збереження резервуара до настання наступного сезону.

Чи можна залишати басейн на зиму?

Залишати в вуличних умовах можна тільки морозостійкі моделі. Для забезпечення повного збереження обладнання необхідна грамотна підготовка каркасного басейну до зими з використання методу консервації, який відмінно себе зарекомендував. Завдяки йому, вдасться уникнути трудомісткого і витратного за часом процесу демонтажу штучного водоймища і його подальшого складання перед настанням літнього сезону.

Як правильно слід зберігати каркасний басейн?

Якщо басейн не є морозостійким, то його потрібно якісно промити, ретельно просушити та розібрати на складові відповідно до інструкції. Зберігати розібраний резервуар слід якісно упакованим в захисну плівку в житловому або нежитловому приміщенні, де температура повітря не опускається нижче нуля градусів. Морозостійкі басейни дозволяється залишати «зимувати» на вулиці, попередньо провівши процедуру консервації. Суворе дотримання всіх правил даного методу, гарантує цілісність і збереження обладнання.

Чи можна залишати басейн на зимовий період без води?

Заглибленні морозостійкі резервуари з жорсткими бортами з пластика або металу рекомендується наповнювати на зиму водою. Інакше на чашу резервуара буде здійснюватися виштовхуюча сила, яку здійснює розширюючийся із-за мороза ґрунт, з часом конструкція басейну може деформуватися та призвести до появи тріщин. Що стосується оптимальної кількості води, то в ідеалі рівень повинен на 10-20 сантиметрів не доходити до забірного отвору скиммера.

Чим закрити каркасний басейн?

Каркасну конструкцію, яка довгий час не використовується або була законсервована на зиму, рекомендується вкривати спеціальним тентовим покриттям. До його якості висувається ряд вимог, основними серед яких виступають: висока щільність та міцність, які забезпечують надійний захист від мінусових температур, агресивного впливу сонця та від попадання в басейн сміття.

Що включає в себе підготовка каркасного басейну до зими?

Морозостійкі моделі, в інструкції до яких виробник вказує можливість зберігання басейну на відкритому повітрі в будь-який час року, піддають процедурі консервування. Вона складається з ряду етапів: злив всієї води, очищення покриття конструкції від забруднення, набір чистої води та добавлення в неї дезинфікуючого розчину, фільтрація, промивання та сушіння обладнання, установка заглушок, розміщення на дні та по внутрішній бічній стороні басейну компенсаторів, укриття всієї поверхні басейну тентом.

Каталог товарів:

Штори ПВХ для тераси Штори ПВХ для тераси
Штори ПВХ для альтанки Штори ПВХ для альтанки
Штори ПВХ для веранди Штори ПВХ для веранди
Штори на автомийку Штори на автомийку
Стрічкові ПВХ завіси Стрічкові ПВХ завіси
Брезентові штори Брезентові штори
Тент брезентовий Тент брезентовий
Пошиття виробів з брезенту Вироби з брезенту
Тент для зерновоза Тент для зерновоза
Тент на самосвал Тент на самосвал
Тент на вантажівку Тент на вантажівку
Тент на напівпричіп Тент на напівпричіп
Тент на легковий причіп Тент на легковий причіп
Тент на ГАЗель Тент на ГАЗель
Тент на навантажувач Тент на навантажувач
Тент для басейну Тент для басейну
Тенти з ПВХ тканини Тенти з ПВХ тканини
Тент з люверсами Тент з люверсами
Тент водонепроникний Тент водонепроникний
Тенти підвищеної міцності Тенти підвищеної міцності
Тент для навісу Тент для навісу
Тент для сцени Тент для сцени
Тент для сіна Тент для сіна
Тент для укриття дров Тент для укриття дров
Тентова ПВХ тканина ПВХ тканина
Прозора ПВХ плівка Прозора ПВХ плівка
Тентова фурнітура BOZAMET Тентова фурнітура
Плівка для укриття силосу Плівка для укриття силосу
Ремонт тентів Ремонт тентів
Перероблення тенту під TIR Перероблення тенту під TIR
Ремонт зсувного даху напівпричепа Ремонт зсувного даху напівпричепа
Виготовлення воріт на напівпричіп Виготовлення воріт на напівпричіп
Чохли для обладнання Чохли для обладнання
Шатер розсувний Шатер розсувний
Палатка для торгівлі Палатка для торгівлі
Тент на човен Тент на човен
Тент Тарпаулін Тент Тарпаулін
Будівництво тентових ангарів Тентовий ангар
Тентовий склад Тентовий склад

Не знайшли підходящу продукцію?

Телефонуйте, ми виготовимо спеціально для вас
БУДЬ-ЯКІ вироби з ПВХ!

(096)-343-11-12

(066)-343-11-12

Пропонуємо

М'які вікна для альтанки

Штори ПВХ для тераси

Автомобільні тенти

Тент для зерновоза

Тент на напівпричіп

Чохли для обладнання

Ремонт тентів

ПВХ тканина

Прозора плівка ПВХ

Тентова фурнітура

Покупцям

Доставка і оплата

Гарантія та повернення

Наші контакти

Портфоліо

Питання-Відповіді

Корисна інформація

Договір публічної оферти

Політика конфіденційності

Калькулятор 0n-line

Карта сайту

Наші контакти

(096)-343-11-12

(066)-343-11-12

pt@profitent.ua

08322, Україна, с. Проліски, вул. Броварська, буд. 4, Бориспільський р-н., Київська область.

Соцмережі

Viber profi tent Telegram profi tent Instagram profi tent facebook profi tent YouTube profi tent tiktok profi tent

© 2012, Інтернет-магазин «ProfiTent.ua™» — Зробимо як треба.

(096)-343-11-12

(066)-343-11-12