Склади тентові представляють собою різновид швидкомонтованих каркасно-тентових конструкцій, які складаються з міцно з'єднаних між собою сталевих балок і ферм, з натягнутою між ними ПВХ тканиною.
Ще відносно недавно люди не здогадувалися про те, що для зберігання і захисту матеріальних цінностей (обладнання, техніки, різного роду матеріалів, сільськогосподарської продукції та багато чого іншого) зовсім необов'язково використовувати капітальні складські комплекси та споруди. Для цього створена гідна альтернатива – каркасно-тентові склади.
Якщо порівнювати ангари та будівлі капітального будівництва зі складами тентовими, то другий вид об’єктів не тільки набагато простіший в плані отримання дозвільної документації та вигідніший в плані фінансових вкладень, вони також абсолютно не поступаються першим по своїй надійності та функціональним характеристикам, а в плані практичності навіть перевершують їх.
Що собою представляє тентовий склад?
Склади тентові представляють собою різновид швидкомонтованих каркасно-тентових конструкцій, які складаються з міцно з'єднаних між собою сталевих балок і ферм, з натягнутою між ними ПВХ тканиною. За бажанням замовника матеріал може використовуватися в один або в два шари.
Завдяки універсальності тентових складів та масі властивих їм безумовних переваг, вони демонструють свою придатність для ефективного вирішення широкого спектра завдань, що виникають практично в будь-якій з областей діяльності.
Каркасно-тентові склади повсюдно використовуються для:
зберігання різного роду сипучих матеріалів (піску, щебеню, реагентів і т.п.), в тому числі й сільськогосподарської продукції;
складування будівельних матеріалів;
задоволення потреб тваринницьких ферм;
в якості ангару для сільськогосподарського інвентарю, обладнання та техніки.
Матеріали для тентових складів
Конструктивно склади тентові складаються з двох елементів:
Каркаса з металоконструкцій (як правило, з оцинкованої сталі товщиною до 3,5 мм), зібраного на болтових з'єднаннях, гвинтах і шурупах.
Укривного матеріалу, кріплення якого до опорних конструкцій проводиться за допомогою люверсів. Технологія фіксації може змінюватися в залежності від типу тентового матеріалу.
В якості укривного матеріалу для виготовлення швидкомонтованих каркасно-тентових складів використовується сучасна ПВХ тканина. Не буде перебільшенням сказати, що саме з її появи й почався розвиток тентової архітектури.
Подібне рішення має масу переваг:
унікальні експлуатаційні характеристики;
практичність і функціональність;
доступна вартість;
мала вага, завдяки якій не створюється надлишкове навантаження на металевий каркас;
зручність в транспортуванні та зберіганні;
простота проведення монтажних і демонтажних робіт;
універсальність: підходить для експлуатації в будь-яких кліматичних умовах, в тому числі й в районах з високими вітровими і сніговими навантаженнями;
стійкість до впливу вологи, пилу, УФ-випромінювання;
пожежна безпека;
великий асортимент доступних кольорів;
невимогливість у догляді.
Сировиною для виготовлення тканини ПВХ виступає поліестерове волокно, з нанесеним на нього шару полівінілхлоридного покриття, яке проходить додаткову обробку тефлоновим або акриловим лаком. Складність складу забезпечує дуже високу якість тентового матеріалу.
Для тентових ангарів застосовуються виключно вогнестійкі ПВХ тенти, що мають сертифікат пожежної безпеки. Це дозволяє їх використання в умовах потенційного ризику контакту з вогнищами загоряння або відкритим вогнем.
Що стосується щільності матеріалу, то в будівництві каркасно-тентових конструкцій прийнято використовувати тентову тканину, щільністю від 650 г/м².
Переваги тентового складу щодо капітальних складів
Причина високої популярності та повсюдного використання тентових складів пояснюється довгим переліком їхніх переваг:
Висока швидкість зведення. Жодна інше споруда не може бути зведеною в такі стислі терміни.
Введення в експлуатацію по спрощеному порядку. Це обумовлено тим, що до споруд, які не є об'єктами капітального будівництва, пред'являються мінімальні вимоги до дозвільної документації.
Невисока вартість і швидка окупність. Загальні витрати на будівництво складу з тентовим покриттям дозволяє заощадити, в середньому, від 30% до 45% від загального бюджету.
Багатофункціональність споруди. Універсальність тентових складів дозволяє їх ефективно використовувати в будь-якій сфері діяльності.
Мобільність транспортування, легка вага. У разі виникнення такої необхідності, тентовий склад підлягає демонтажу і транспортуванню на нове місце без втрат жорсткості. Конструкція може бути зібрана та розібрана не більше п'яти разів.
Простота монтажу і демонтажу. Крім того, що простота конструкції дозволяє звести типовий склад всього за один-два тижні, завдяки тому, що всі використані матеріали не схильні до процесу іржавіння, немає ніяких обмежень по сезону або погоди, коли можна займатися монтажем. Не є винятком холодна та навіть мокра погода.
Стійкість до перепадів температур, пожежна безпека.
Унікальна стійкість до механічних навантажень. Якісний тент здатний витримати значне навантаження снігових мас, рівну ста вісімдесяти та більше кілограмів на один квадратний метр.
Великий асортимент. Каркасно-тентові склади можуть бути виготовлені під замовлення в будь-якому бажаному розмірі, також відсутні будь-які обмеження, пов'язані з довжиною споруди.
Варіативність конструкції. Конструкцією таких складів передбачена можливість розміщення воріт в будь-якій потрібній кількості та практично в будь-якому місці побудови.
Ефективне опалення. У двошарових моделях тентових ангарів передбачена можливість розміщення між зовнішнім і внутрішнім покриттям теплоізоляційного матеріалу або збереження повітряного прошарку.
Довговічність, зносостійкість, високі експлуатаційні характеристики. Для виробництва металевих конструкцій використовується сталь з оцинкованим шаром, термін служби якої становить понад сто років. Експлуатаційний ресурс укривного матеріалу дозволяє його використовувати протягом десяти-п'ятнадцяти років.
Волого- та пилонепроникність. Завдяки спеціальній пайці шва вдається домогтися абсолютної герметичності споруди.
Проектування тентових складських приміщень
Складські приміщення проектуються з урахуванням логістичних схем, які використовуються компанією-замовником, застосовуваних нею технологій розміщення товарів на складі, а також їх переміщення.
Залежно від цього каркасно-тентова конструкція може мати несучі колони стандартної або нестандартної форми, або не мати їх зовсім. У другому випадку це дозволяє з максимальною ефективністю та зручністю організувати складування, сортування та зберігання продукції на стелажах складу.
Найчастіше, за бажанням замовника, проектування швидкомонтованих ангарів передбачає одне або кілька допоміжних приміщень: адміністративно-господарського та технічного призначення.
Ціни на тентові склади
Тентові склади, ціна виготовлення яких значно нижче аналогічних за параметрами, функціональністю та призначенням об'єктів капітального будівництва, дуже затребувані компаніями та організаціями з найрізноманітніших напрямків.
Кінцева вартість майбутньої споруди в кожному окремому випадку розраховується індивідуально на основі наступних чинників:
Крім цього до загального кошторису також включають вартість доставки тентового складу на місце його установки та ціну монтажних робіт.
Чому слід замовити тентовий склад?
В даний час практично всі сучасні компанії, що займаються промисловим, аграрним або переробним виробництвом, володіють власними складами. Вартість їх будівництва можна значно знизити, якщо віддати перевагу швидкомонтованим модульним складським будівлям.
Такі об'єкти в повній мірі відповідають ряду, що мають першорядне значення, факторів:
відрізняються зручністю та естетичним зовнішнім виглядом;
на їх зведення потрібно мінімум часу;
їх оснащують усіма необхідними комунікаціями, складськими механізмами та обладнанням;
вони стійкі до впливу різних зовнішніх факторів, мають тривалий термін служби.
Кожне підприємство має можливість придбати складське приміщення ангарного типу та помістити його, за своїм бажанням, в будь-якому місці на території підприємства або аграрного комплексу.
Сучасні виробники пропонують виготовлення каркасно-тентових конструкцій складського типу в великому діапазоні доступних розмірів, в суворій відповідності з параметрами, необхідними замовнику, для комфортного зберігання в них інвентарю, техніки, продуктів, вантажів і т.д.
Швидкомонтовані тентові склади замовляють не тільки підприємства промислової та сільськогосподарської спрямованості, а й митні пункти. Вартість виготовлення модульної конструкції та ціна її монтажу обійдуться значно дешевше, ніж зведення капітального об'єкта з цегли на бетонному фундаменті.
Як зробити заміри для попереднього розрахунку вартості?
Крім безлічі інших критеріїв, на кінцеву ціну готової каркасно-тентової конструкції безпосередньо впливають розміри майбутньої споруди: його довжина, ширина та висота.
Прорахунок перерахованих параметрів проводиться замовником, з урахуванням ряду факторів: призначення ангару, відповідність санітарно-гігієнічним нормам та правилам пожежної безпеки, типу товарів, продуктів або техніки, які там планується зберігати, вид їх розміщення (стелажі, полиці та інше), необхідну відстань між стелажами, що дозволяє зручно здійснювати завантаження та вивантаження товарів.
Характеристики
ПВХ тканина OMEGA (Корея)
Найменування
Одиниці виміру
Щільність (Вага)
650 г/м2
Лінійна щільність
1100 x 1100 Децитекс
Склад основи
Polyester / PVC
Щільність основи
8 х 8 см
Плетіння основи
Plain
Покриття (лак)
1-сторонній акрил, глянець
Межа міцності на розрив (основа / уток)
210/200 ДаН/5 см
Міцність на відрив (основа/уток)
24/22 ДаН
Термостійкість
від -30°С до +70°С
Адгезійна міцність
10 даН/5см
Довжина рулона
50 м
Ширина рулона
2,5/3,2 м
Виробник
Корея
16 кольорів в наявності
ПВХ тканина OPTIMA (КНР)
Найменування
Одиниці виміру
Щільність (Вага)
630 г/м2
Лінійна щільність
1100 x 1100 Децитекс
Склад основи
Polyester / PVC
Щільність основи
7 х 7 см
Плетіння основи
Plain
Покриття (лак)
1-сторонній акрил, глянець
Межа міцності на розрив (основа/уток)
190/180 ДаН/5 см
Міцність на відрив (основа/уток)
23/21 ДаН
Термостійкість
від -30°С до +70°С
Адгезійна міцність
7 даН/5см
Довжина рулона
50 м
Ширина рулона
2,5 м
Виробник
КНР
7 кольорів в наявності
ПВХ тканина BETA (Іспанія)
Найменування
Одиниці виміру
Щільність (Вага)
620 г/м2
Лінійна щільність
1100 x 1100 Децитекс
Склад основи
Polyester / PVC
Щільність основи
8 х 8 см
Плетіння основи
Twisted
Покриття (лак)
2-сторонній акрил, глянець
Межа міцності на розрив (основа/уток)
240/240 ДаН/5 см
Міцність на відрив (основа/уток)
26/25 ДаН
Термостійкість
від -30°С до +70°С
Адгезійна міцність
10 даН/5см
Довжина рулона
70 м
Ширина рулона
2,5 м
Виробник
Іспанія
7 кольорів в наявності
ПВХ тканина GAMMA (Іспанія)
Найменування
Одиниці виміру
Щільність (Вага)
650 г/м2
Лінійна щільність
1100 x 1100 Децитекс
Склад основи
Polyester / PVC
Щільність основи
8 х 8 см
Плетіння основи
Twisted
Покриття (лак)
2-сторонній акрил, глянець
Межа міцності на розрив (основа/уток)
240/250 ДаН/5 см
Міцність на відрив (основа/уток)
26/25 ДаН
Термостійкість
від -30°С до +70°С
Адгезійна міцність
10 даН/5см
Довжина рулона
70 м
Ширина рулона
2,5 м
Виробник
Іспанія
4 кольори в наявності
ПВХ тканина SIOEN B7119 (Бельгія)
Найменування
Одиниці виміру
Щільність (Вага)
630 г/м2
Лінійна щільність
1100 x 1100 Децитекс
Склад основи
Polyester / PVC
Щільність основи
8 х 8 см
Плетіння основи
Twisted
Покриття (лак)
2-сторонній акрил, глянець
Межа міцності на розрив (основа/уток)
250/180 ДаН/5 см
Міцність на відрив (основа/уток)
25/25 ДаН
Термостійкість
від -30°С до +70°С
Адгезійна міцність
9 даН/5см
Довжина рулона
60 м
Ширина рулона
2,5 м
Виробник
Бельгія
16 кольорів в наявності
ПВХ тканина MEHLER 8250 (Німеччина)
Найменування
Одиниці виміру
Щільність (Вага)
620 г/м2
Лінійна щільність
1100 x 1100 Децитекс
Склад основи
Polyester / PVC
Щільність основи
8 х 8 см
Плетіння основи
Twisted
Покриття (лак)
2-сторонній акрил, глянець
Межа міцності на розрив (основа/уток)
250/250 ДаН/5 см
Міцність на відрив (основа/уток)
25/25 ДаН
Термостійкість
від -40°С до +70°С
Адгезійна міцність
10 даН/5см
Довжина рулона
60 м
Ширина рулона
2,5 м
Виробник
Німеччина
16 кольорів в наявності
Супутні товари
Саморізи 4,2х19 мм
Для кріплення скоб, штори на конструкцію
0,30 грн./шт.
Еспандер Ø 8, 10 мм
Використовується для закріплення тента і його натягнення
від 30 грн./м.пог.
Крюк S−подібний
Універсальний кріпильний елемент, для швидкого з'єднання між собою ланцюгів, тросів і інших елементів
від 5 грн./шт.
Гачки пружинні
Встановлюються на еспандер, для кріплення тенту на кузові
15 грн./шт.
Талреп М14х140мм
Призначені для натягування й регулювання довжини всіляких розтяжок
від 130 грн./шт.
Карабін з муфтою
Для з'єднання сталевих тросів, ланцюгів та інших такелажних компонентів
16 грн./шт.
Карабін з муфтою
Для з'єднання / роз'єднання різних кріпильних елементів між собою
від 14 грн./шт.
Карабін універсальний
Для з'єднання такелажних компонентів, ланцюгів, сталевих тросів
15 грн./шт.
Наконечник з карабіном для троса
Встановлюються на трос, еспандер для кріплення штори
24 грн./шт.
Блоки однероликові з вертлюгом
Застосовуються в якості відвідних або підвісних допоміжних пристроїв
від 70 грн./шт.
Кільце зварне оцинк. d=40 мм
Використовується для кріплення виробів
20 грн./шт.
Трос (канат) сталевий Ø 6 мм
Використовується для кріплення ПВХ штори, кріплення тенту на кузові вантажівки
від 15 грн./м.пог.
Анкер 20х75/М12 C-гак
Використовується для кріплення троса до стіни
від 180 грн./шт.
Анкер 20х75/М12 кільце
Використовується для кріплення троса до стіни
від 143 грн./шт.
Коуш
Застосовується для захисту тросу від підвищеного зношування
від 6 грн./шт.
Затискач для троса
Для закріплення троса або формування петель
від 7 грн./шт.
Часті запитання:
Що таке ПВХ тканина? ›
Тканина ПВХ (вінілова тканина з ПВХ) – це синтетична технічна тканина, основа якої складається з полімерних ниток сплетених в сітку і покрита спеціальним покриттям яке містить 100% ПВХ (полівінілхлорид). Тканина розроблена для використання в самих різних областях, включаючи спортивний одяг та обладнання, автомобільну промисловість, архітектурне будівництво, аграрний сектор та інше. Вінілова тканина з ПВХ відрізняється високою міцністю, довговічністю і гнучкістю, що дає їй чудову здатність протистояти стиранню і деформації. Тканина проста у використанні, універсальна, водо-, масло- і хімічно стійка. Особливо тканина ПВХ підходить для виробів близьких до повсякденного життя, вона абсолютно безпечна для людей і тварин.
Вирізуєте кути на тенті, є посилення в місцях контакту з кузовом? ›
Ми виготовляємо тенти так, як Вам потрібно. Якщо Вам необхідно щоб кути були вирізані − ми їх виріжемо, якщо потрібно щоб тент мав рівну прямокутну форму з кутами − ми так його і зробимо.
Встановлюєте кільця на тент? ›
Так. Ми встановлюємо люверси на тенти: круглі Ø 10, 12, 16, 25, 40 мм, овальні 42х22 мм, прямокутні 27х8 мм.
Скільки часу займе перекрити арочний ангар 15х30 м? ›
Щоб перекрити дах арочного ангара 15х30 метрів знадобиться приблизно 10-14 днів. Для визначення більш точного час виконання робіт, необхідно бачити сам ангар. Фотографію ангара надішліть на пошту in@profitent.ua.
Ви даєте гарантію на ремонт покрівлі ангара? ›
Так. Гарантія на виконані роботи по перекриттю покрівлі 24 місяці.
Що таке тент з посиленнями? ›
Це тент з ПВХ тканини, пропаянними підворотами (подвійний шар тканини) по периметру і на який додатково наварені посилення в місцях контакту тента з бортами, дугами. Додатково наварені посилення значно збільшують термін служби тенту.
Тент ПВХ з підсилювачами в місцях контакту з кузовом, дугами
ПВХ тканина має запах? ›
Має, але він швидко вивітрюється. Запах ніяк не шкодить здоров'ю про що свідчить Висновок СЕС.
Чим ПВХ тканина відрізняється від брезентової? ›
Тентові тканини діляться на натуральні і синтетичні. До натуральних відноситься брезентова тканина. Основа брезентової тканини лляні волокна, які просочені водостійкою (ВО) або вогнетривкої (ОП) пропиткою. Тент з брезентової тканини не зможе захистити від сильного проливного дощу.
Що стосується ПВХ тканини, то це синтетична тканина з міцних синтетичних волокон, покритих полімерним покриттям. Додатково на полімерне покриття нанесений лак. Тенти з ПВХ тканини забезпечує 100% захист від вологи. Термін експлуатації 5-7 років.
Чи можна тент з ПВХ тканини використовувати для накриття гарячого асфальту? ›
Так, можна! Тент з ПВХ тканини не підтримує горіння. При виготовленні тент зварюється гарячим повітрям при температурі від 450°С до 620°С, при цьому ніяких загорянь немає. При перевезення асфальтової суміші рекомендуємо накривати асфальт, але не допускати щоб тент лягав на гарячу суміш щоб не було плавлення матеріалу ПВХ.
Яких розмірів тенти можуть бути? ›
Розміри тента можуть бути абсолютно будь-які, все залежить від ваших потреб. Ми виготовляємо тенти на замовлення будь-яких розмірів і геометричних форм.
Як заклеїти тент ПВХ? ›
Щоб самостійно заклеїти ПВХ тент вам необхідний спеціальний клей або фен для зварювання гарячим повітрям, шматок ПВХ тканини який буде латкою. Знежирюємо поверхня тенту, наносите клей і накладаєте латку. Все ремонт готовий. У своїй роботі ми зварює тенти тільки гарячим повітрям, цей спосіб більш надійний.
Чи буває тканина ПВХ яка не горить? ›
ПВХ тканина ділиться на групи за типом горючості: Г2 – помірно горючі (які не підтримують горіння), Г1 – погано горючі (самозагасаючі), НГ (негорючі). На ринку України доступний ПВХ матеріал тип горючості — Г2, інші типи тканини імпортуються на замовлення. Варто відзначити, що помірно горючі, клас Г2, не підтримує горіння і може використовуватися практично для будь-яких тентових виробів. Подивіться відео на якому показано як горить ПВХ тканину клас горючості — Г2.
На відео показано як горить ПВХ тканина клас горючості — Г2
Можна встановити на тенті люверси різних діаметрів, форм? ›
Так, можна. Ви говорите які люверси і з якого боку тенту Вам потрібні і ми їх встановимо.
Продаєте гумову мотузку для кріплення тенту? ›
Так. У нашому асортименті є гумова мотузка Ø 8 та 10 мм, вона називається − еспандер. Щоб купити еспандер необхідно визначити метраж, який Вам потрібен, і ми відправимо його Новою поштою.
Яка температура експлуатації ПВХ тенту? ›
Тентовий матеріал ПВХ вирізняється морозостійкістю, витримує значну плюсову температуру. Згідно з технічними характеристиками виробника температура експлуатації ПВХ тканини від -40°С до + 70°С.
Де купити тканину ПВХ для ангарів? ›
У нас ви можете купити ПВХ тканину оптом і вроздріб від 1 пог. метра. Також, можете купити тентову фурнітуру.